II. ročník

Výsledky školních kol 2023

Kvůli ochraně osobních údajů nejsou na výsledkových listinách jména žáků, nýbrž unikátní kódy, které obdrželi v e-mailu po dokončení testu. Výsledkové listiny s jmény žáků budu zaslány všem koordinátorům automaticky nejpozději do 20. února.

 

Infografika

Analýza zapojených škol

 

Postupující žáci do finálového kola

Seznam postupujících žáků

Všem postupujícím žákům a jejich koordinátorům gratulujeme ke skvělým výsledkům.

 

Výsledkové listiny za jednotlivé kraje

Výsledková listina – Hl. město Praha Výsledková listina – Moravskoslezský kraj
Výsledková listina – Jihočeský kraj Výsledková listina – Olomoucký kraj
Výsledková listina – Jihomoravský kraj Výsledková listina – Pardubický kraj
Výsledková listina – Karlovarský kraj Výsledková listina – Plzeňský kraj
Výsledková listina – Kraj Vysočina Výsledková listina – Středočeský kraj
Výsledková listina – Královéhradecký kraj Výsledková listina – Ústecký kraj
Výsledková listina – Liberecký kraj Výsledková listina – Zlínský kraj

 

Finálové kolo 2023

Do finále postoupilo na základě výsledků ze školních kol 113 nejlepších žáků a žákyň z celé České republiky. Slavnostní finále se uskuteční jako celodenní akce v pondělí 15. května 2023 v Brně na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Kromě testování bude pro žáky a jejich koordinátory připraven bohatý program přednášek a networkingových aktivit. Další informace byly zaslány postupujícím žákům a jejich koordinátorům dne 27. února na e-mail (prosíme o kontrolu všech složek v emailové schránce). V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat na [email protected].

Testování ve finálovém kole je rozděleno na dvě části – písemnou a ústní. Na zpracování písemného testu mají žáci 45 minut. Při testu mohou použít kalkulačku a psací potřeby. Jiné pomůcky nejsou povoleny. Po vyhodnocení písemné části postupuje 10 žáků s nejvyšším počtem bodů k ústní zkoušce, kde finalisty hodnotí nezávislí porotci. V písemné i ústní části je kladen důraz na schopnost žáků samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě znalosti ekonomických pojmů a principů.