Mise Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda pomáhá středoškolákům při studiu ekonomie
a středoškolským učitelům v efektivní výuce ekonomie.

 

Více informací o soutěži

Napsali o nás

Přečtěte si o nás v Hospodářských novinách!

Přečtěte si o nás v Hospodářských novinách!

V dnešním vydání Hospodářských novin se Kristýna Kocmanová podělila o náš názor a o zkušenosti z EO a odpověděla tak na otázku důležitosti finanční gramotnosti v ČR. Článek si můžete přečíst jak on-line na webu https://archiv.ihned.cz/c1-66681290-stradatele-cekaji-tezke-casy-kdo-bude-chtit-penize-zhodnotit-bude-muset-riskovat-rika-pro-hn-sef-erste, tak zakoupit dnes na novinových stancích.

Rozhovor s Alexandrem Pisanim

Jak by vypadal svět bez centrálních bank?

Již druhým rokem je finalistou Ekonomické olympiády Alexandr Pisani ze Základní školy a gymnázia Vítkov. Díky soutěži se loni podíval do Spojených států na Mises University. Napsal nejlepší esej na téma "Jak by vypadal svět bez centrálních bank?", která mu vynesla plné stipendium na Mises University od Mises Institute v Alabamě. Přinášíme rozhovor s Alexandrem. Co si myslí nejen o finanční gramotnosti středoškoláků?

ČTK: EO jde do finále

ČTK: Ekonomická olympiáda pro středoškoláky směřuje do celonárodního finále

Tisícovka studentů ze všech 14 regionů České republiky soutěžila v uplynulých dvou týdnech v krajských kolech letošní Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a z financí pro středoškoláky. Na krajské úrovni čekal studenty ze všech typů středních škol obtížný test ekonomických a finančních znalostí, na který měl každý jen 45 minut. Vyhodnocení testu určí, kdo z krajů postoupí mezi 50 nejúspěšnějších z celé ČR. Ti se i s učiteli sejdou 23. května na prestižním celonárodním finále v reprezentačních prostorách České národní banky v Praze, kde nakonec 10 z nich usedne před porotu, aby se utkali o místo vítěze třetího ročníku Ekonomické olympiády.