Mise Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda pomáhá studentům při studiu ekonomie a finanční gramotnosti a učitelům v efektivní výuce ekonomie.

 

Více informací o soutěži

Napsali o nás

Ekonomická olympiáda pro základní školy

Ekonomická olympiáda pro základní školy

Projekt Ekonomická olympiáda pro střední školy je vám už jistě dobře známý, v posledních 5 letech se ho totiž zúčastnilo více než 63 000 studentů a při jeho realizaci jsme pracovali s mnoha z vás.

Tento rok jsme si pro vás připravili velkou novinku, která představuje významný krok při vzdělávání žáků v oblasti ekonomie a finanční gramotnosti. S VI. ročníkem EO pro SŠ jsme totiž poprvé spustili i Ekonomickou olympiádu pro základní školy, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd.

Díky vaší podpoře se Ekonomická olympiáda rozrůstá o nově zapojené školy a také studenty, kteří díky účasti zlepšují svoji finanční gramotnost, prohlubují své zájmy a setkávají se zajímavými osobnostmi.

Deník

Deník

Článek vznikl v návaznosti na kulatý stůl pořádaný Komerční bankou a INEV, nesoucí název: Jak jsou mladí lidé a společnost připraveni na digitalizaci?
"Co si občan bude chtít vyřídit ze svého obýváku, to si nakliká na počítač nebo do mobilu a odešle. Přitom je to úplný začátek digitální éry. Nejde jen o chytré domy, lednice, vytápění či zdravotnictví, ale dokonce i o učení."

Jindřichohradecký deník o krajském kole v Českých Budějovicích!

Jindřichohradecký deník o krajském kole v Českých Budějovicích!

„Je dobře, že se naši studenti přihlásili na tuto soutěž. Kromě otázek ze světové ekonomiky se v rámci přednášek dozvědí i potřebné praktické informace, například jak správně investovat nebo jak si ohlídat bankovní účet,“ řekla učitelka Monika Hrabalová.