Krajská kola

Do krajských kol postupují studenti z kol školských, a to podle klíče uvedeného pod záložkou „školní kola„. Testování v krajských kolech probíhá písemnou formou. Až na výjimky se krajské kolo vždy koná v daném kraji ve spolupráci s krajskými úřady či univerzitami. Přesné informace o termínu a místě konání krajského kola obdržíte včas emailem.

Na základě výsledků krajských kol postoupí 50 studentů z celé ČR do slavnostního finále konaného v České národní bance. Z každého kraje postupují 2 nejlepší studenti a zbytek studentů se seřadí podle počtu dosažených bodů. V případě, že se na postupovém místě nachází více studentů, rozhoduje o jejich postupu čas – tedy doba, za jakou test vyplnili (postupují studenti, kteří test odevzdali rychleji). 

 

Struktura testu

Test se skládá z otevřených i uzavřených otázek.  Obsah testu a testovaných oblastí z ekonomie a financí odpovídá školnímu kolu EO. Náročnost testu je vyšší než ve školním kole, doporučujeme proto prostudovat učebnici Ekonomie (prof. Robert Holman). Při testu se může používat kalkulačka a psací potřeby, jiné pomůcky nejsou povoleny.

 

Výsledky krajských kol VI. ročníku Ekonomické olympiády 2021/2022

Do finále postoupilo 50 studentů a studentek z celé republiky. Studenti a studentky jsou v rámci krajů seřazeni na základě počtu získaných bodů a v případě, že se body shodují, podle času, za který test vyplnili. 

STUDENTI POSTUPUJÍCÍ DO FINÁLE

Hlavní město Praha Olomoucký kraj
Jihočeský kraj Pardubický kraj
Jihomoravský kraj Plzeňský kraj
Karlovarský kraj Středočeský kraj
Královéhradecký kraj Ústecký kraj
Liberecký kraj Kraj Vysočina
Moravskoslezský kraj Zlínský kraj