Doporučená literatura pro školní kolo

Zuzana Dvořáková: Finanční vzdělávání pro střední školy

Počet stran: 336
ISBN: 978-80-7400-008-9

Učebnice obsahuje ucelený text o problematice osobních a rodinných financí. Snahou autorů bylo nejen zprostředkovat znalosti a dovednosti vymezené standardy finanční gramotnosti, ale také vysvětlit danou problematiku v širších souvislostech. Celá problematika je zasazena do širokého ekonomického a společenského kontextu.

 

Robert Holman: Úvod do ekonomie

Počet stran: 208
ISBN: 978-80-7179-304-5

Úvod do ekonomie od českého profesora Roberta Holmana doporučujeme jako jednu z prvních knih, pokud se ekonomii právě začínáte věnovat. Kniha vám ukáže ekonomické principy na nám blízkém českém prostředí.

Kniha je uzpůsobena středoškolákům, i proto z těchto 208 stran napsaných zajímavou a zároveň vzdělávací formou pochopí základy ekonomie skutečně každý.

Milan Sojka: Ekonomie pro SŠ

Počet stran: 192
ISBN: 978-80-7373-013-0

Moderní učebnice ekonomie, která obsahuje ucelený přehled základních pojmů makro– i mikroekonomie, a to se zaměřením na současnou ekonomickou situaci

 

Robert Holman: Vývoj ekonomického myšlení

Počet stran: 56
ISBN: 80-85787-55-5

Kniha není přímo určena ani tak historikům či ekonomickým odborníkům, ale spíše širší veřejnosti. Proto nejde do historického detailu, ani do hloubky teorie. Na přehledu vzniku, vývoje a zániku nejvýznamnějších ekonomických škol, od těch dávno minulých až po dnešní, které vytvářejí podobu soudobého ekonomického myšlení, chce čtenáři přiblížit hlavní etapy a mezníky ve vývoji ekonomického světového názoru.

KE STAŽENÍ ZDE.