19.11.2023

Školní kola EO pro SŠ byla spuštěna!

A vy se svými studenty již můžete testovat! Přinášíme vám stručnou rekapitulaci toho, jak testování funguje.

1. Studenti se k testu dostanou přes formulář na této stránce.

2. Studenti se nejprve registrují uvedením svého jména a emailu a vytvořením vlastního hesla. Zde také uvedou unikátní kód školy, který byl zaslán koordinátorům do emailové schránky v pátek 17.11. v newsletteru „Ekonomická olympiáda: heslo & kód pro letošní školní kola“. Pokud ho ve své schránce nevidíte, nezapomeňte zkontrolovat další složky (spam, nevyžádaná pošta). Tento email také obsahuje heslo, které musí studenti zadat přímo před spuštěním testu.

3. Testování proběhne ve vhodné počítačové učebně pod dozorem učitele.

Důležité informace:
Termín školních kol: 20. 11. – 1. 12. 2023 (test je možné spustit v každý pracovní den od 7.00 do 16.00, využít můžete libovolný termín a testovat tedy můžete s každou třídou v jiný čas či den)

V testu se nachází 25 otázek a každá otázka má výběr z pěti možných odpovědí. Vždy je pouze jedna odpověď správná. Za správnou odpověď získá student 1 bod, za špatnou odpověď se body neodečítají.

Povolené pomůcky: kalkulačka, psací potřeby

Zakázáno: používání mobilních telefonů a internetového prohlížeče (k vyhledávání) – testovací systém automaticky detekuje otevření dalších karet v prohlížeči

Časový limit na test: 40 minut

Výsledky:
Po skončení testu se každému studentovi zobrazí počet dosažených bodů a krátký dotazník na vyplnění; počet bodů obdrží také na e-mail, který zadal před testováním. Novinkou letošního ročníku je automaticky vygenerovaný certifikát pro studenta po napsání testu.

Z každé školy do krajského kola postupuje minimálně jeden student (při dosažení minimální kvalifikační hranice 13 bodů ze 25) a maximálně pět studentů.

Ke zveřejnění výsledků školních kol dojde nejpozději 6. 12. 2023 na webových stránkách EO v sekci VIII. ročník.

Pro další dotazy:
Těšíme se na Vaši účast a přejeme mnoho štěstí při testování! V případě jakýchkoliv dotazů jsme tu pro Vás, a proto nás v případě potřeby neváhejte kontaktovat na e-mailu [email protected] nebo telefonním čísle +420 724 188 456.