20.11.2022

Školní kola EO pro střední školy byla spuštěna!

A vy se svými studenty již můžete testovat! Přinášíme vám stručnou rekapitulaci toho, jak testování funguje.

1. Studenti se k testu dostanou přes následující odkaz: https://exam.economicsolympiad.org/s/czhs?language=cs

2. Následně vyplní heslo přiřazené ke konkrétnímu dni. Tato hesla byla 16. 11. zaslána koordinátorům do emailové schránky v newsletteru „Školní kola EO – odkaz k testu a hesla na každý den“. Pokud ho ve své schránce nevidíte, nezapomeňte zkontrolovat další složky (spam, nevyžádaná pošta).

3. Testování proběhne ve vhodné počítačové učebně pod dozorem učitele.

Důležité informace:
Termín školních kol: 21. 11. – 2. 12. 2022 (test je možné spustit v každý pracovní den od 7.00 do 16.00, využít můžete libovolný termín a testovat tedy můžete s každou třídou v jiný čas či den)

Pozn.: Pro přístup je nutné vyplnit název školy přes jakékoliv specifické slovo v jejím názvu (např. „Jaroše“, „Lercha“ apod.)

V testu se nachází 25 otázek, vždy je pouze jedna odpověď správná. Za správnou odpověď získá student 1 bod, za špatnou odpověď se body neodečítají.

Povolené pomůcky: kalkulačka, psací potřeby

Zakázáno: používání mobilních telefonů a internetového prohlížeče (k vyhledávání)

Časový limit na test: 40 minut

Výsledky:
Studentům se zobrazí výsledky ihned po ukončení testu, rovněž je obdrží v emailu, společně s unikátním kódem studenta. V případě, že budete chtít mít k dispozici výsledky Vašich studentů, napište nám e-mail na [email protected], Vaši žádost se pokusíme zpracovat nejpozději do konce prosince.

Z každé školy do krajského kola postupuje minimálně jeden student (při dosažení minimální kvalifikační hranice 13 bodů ze 25) a maximálně pět studentů.

Ke zveřejnění výsledků školních kol dojde nejpozději 9. 12. 2022 na webových stránkách EO v sekci VII. ročník. Pozor, kvůli ochraně osobních údajů na výsledkových listinách nejsou jména studentů, nýbrž unikátní kódy, které obdržel každý v e-mailu po dokončení testu.

Pro další dotazy:
Těšíme se na vaši účast a přejeme mnoho štěstí při testování. V případě jakýchkoliv dotazů jsme tu pro Vás, a proto nás v případě potřeby neváhejte kontaktovat na e-mailu [email protected] nebo následujících telefonních číslech:

Kristýna Kunčarová, ředitelka EO: 724 188 456

Johana Bartoňová, junior projektová manažerka: 734 369 394