05.10.2022

Proč se zapojit do EO? Máme pro Vás 10 důvodů

Ekonomická olympiáda je soutěž vhodná pro všechny typy středních škol a 2. stupně základních škol. Pro její absolvování nemusíte mít status obchodní akademie, a ani nemusíte mít na škole hodiny ekonomie. Připravili jsme pro Vás 10 důvodů, které Vám mohou pomoci s rozhodováním, zda se do soutěže zapojit.

1. Test ve školním kole nezabere více jak jednu vyučovací hodinu a navíc nemusíte nikam jezdit, test jednoduše vyplní Vaši žáci na počítači v budově Vaší školy.

2. Všichni žáci, bez ohledu na jejich zaměření, budou v budoucím životě potřebovat rozumět osobním financím. Naučíte své studenty zajímavou formou, jak se nedostat do dluhů a také naopak, jak můžou zhodnotit své budoucí investice.

3. Po vyhodnocení školních kol Vám můžeme zaslat výsledky jednotlivých žáků, tříd, ale i celé Vaší školy.

4. Žáci začnou více chápat ekonomické souvislosti v aktuálním dění v ČR i ve světě, což je v této době více než důležité.

5. To, co se žáci během Ekonomické olympiády dozví, mohou následně využít ve studijním, ale i pracovním životě.

6. Na finále pro střední školy se můžete setkat se zástupci ČNB, ale také s předními ekonomy v České republice a zástupci z řad našich partnerů.

7. Dokonce můžete svým žákům pomoci dostat se na univerzitu bez přijímacích zkoušek.

8. Získáte mnoho zajímavých kontaktů z ekonomické praxe. V našem newsletteru budete pravidelně dostávat přísun informací ze světa ekonomie a vzdělání.

9. Zdarma otestujete znalosti svých žáků z ekonomie a zjistíte, v jaké oblasti vynikají, a v jakých mají ještě mezery. Můžete tak dle výsledků uzpůsobit náplň vyučovacích hodin.

10. Účast v Ekonomické olympiádě pomůže Vaší škole zvýšit povědomí a její prestiž.

Těšíme se na společnou spolupráci při zlepšování finanční gramotnosti v České republice!

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na [email protected].

Zapojit školu či jednotlivce do soutěže může pouze učitel. Registrace je otevřená do 14. listopadu 2022 pod tímto odkazem.