08.06.2021

Nápad za desítku se prodlužuje do konce prázdnin!

Nápad za desítku se prodlužuje do konce prázdnin!

Soutěž „Nápad za desítku“ od generálního partnera Ekonomické olympiády se prodlužuje do 31. 8. 2021.

Nenech si ujít příležitost vyhrát odměnu v hodnotě 10 000 Kč a zároveň přispět budoucnosti naší planety Země.

Ačkoli se může zdát, že udržitelnost a ekonomie spolu příliš nesouvisí, věř, že mají mnoho společného! Zamysli se nad tím, jakým způsobem může každý jednotlivec ovlivnit budoucnost planety Země. Není potřeba mít miliardy, abychom ji zachránili. Každý může být hrdina a nejsou pro to potřeba žádné superschopnosti. Rozhodnutí je na každém z nás, všichni se můžeme chovat udržitelně, ale je potřeba chtít a mít motivaci!

Máš nápad na činnost, kterou by mohl dělat každý, a chovat se tak udržitelně? Nenech si jej pro sebe a poraď nám, jak na to, abychom planetu Zemi předali v pořádku i dalším generacím.

Napiš nám na e-mail [email protected]  odpověď o maximálním rozsahu dvou normostran (3 600 znaků), kterou můžeš doplnit fotkami, obrázky či infografikou. Není potřeba mnoho slov, důležitý je nápad! Nápady bude hodnotit komise složená ze zástupců Komerční banky a odborníků věnujících se udržitelnému rozvoji.

Můžeš se zaměřit na jedno z následujících témat. Ale nenech se limitovat, zachraňovat planetu lze mnoha způsoby. Pokud máš svůj vlastní nápad, který do témat nezapadá, sem s ním!

– Nákupy spotřebního zboží a tvorba rodinného rozpočtu s ohledem na ekologii.

– Ekoenergie a chytrá domácnost. Jak být šetrní k životnímu prostředí a zároveň ke svým financím?

– Nakládání s odpady. Třídění a předcházení tvorby odpadu.

– Cestování a doprava. Cestování a jeho vliv na životní prostředí.

– Zachování biodiverzity. Zachování rovnováhy v přírodě.

– Odpad v digitálním světě. Online život a jeho emise.

Podrobné informace o soutěži a pravidla soutěže naleznete zde: https://www.kb.cz/cs/o-bance/vse-o-kb/spolecenska-odpovednost/napad-za-desitku