Mise Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda pomáhá středoškolákům při studiu ekonomie
a středoškolským učitelům v efektivní výuce ekonomie.

 

Více informací o soutěži

Napsali o nás

ČTK: EO jde do finále

ČTK: Ekonomická olympiáda pro středoškoláky směřuje do celonárodního finále

Tisícovka studentů ze všech 14 regionů České republiky soutěžila v uplynulých dvou týdnech v krajských kolech letošní Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a z financí pro středoškoláky. Na krajské úrovni čekal studenty ze všech typů středních škol obtížný test ekonomických a finančních znalostí, na který měl každý jen 45 minut. Vyhodnocení testu určí, kdo z krajů postoupí mezi 50 nejúspěšnějších z celé ČR. Ti se i s učiteli sejdou 23. května na prestižním celonárodním finále v reprezentačních prostorách České národní banky v Praze, kde nakonec 10 z nich usedne před porotu, aby se utkali o místo vítěze třetího ročníku Ekonomické olympiády.

Rozhovor s Martinou Bacíkovou na ČRo

Rozhovor s Martinou Bacíkovou

O Ekonomické olympiádě a ročníku 2018/2019

Zde si můžete poslechnout záznam rozhovoru s Martinou Bacíkovou, zakladatelkou a ředitelkou INEVu a Ekonomické olympiády. Téma se vysílalo 28. 1. na Radiožurnálu ve zprávách ve 12:00 a dále také v 19:10.  Na stanici Regina vysílání proběhlo 29. 1. v 10:46.

Vyhrál EO. Dvakrát. Co ho zajímá na ekonomii?

Vyhrál Ekonomickou olympiádu. Řešil sazby s viceguvernérem ČNB

"Má cenu se věnovat něčemu, co mě baví, jakkoliv mě od toho může okolí odrazovat," říká Jakub Groman, dvojnásobný vítěz EO.