21.11.2021

Školní kola Ekonomické olympiády pro střední školy byla spuštěna!

A vy se svými studenty již můžete testovat. Přinášíme vám stručnou rekapitulaci toho, jak testování funguje:

  1. Studenti se k testu dostanou přes následující odkaz: https://exam.economicsolympiad.org/s/cz?language=cs
  2. Následně vyplní heslo přiřazené ke konkrétnímu dni. Tato hesla vám přišla do emailové schránky v newsletteru „informace ke školním kolům EO“. Pokud ho ve své schránce nevidíte, nezapomeňte zkontrolovat složku „spam“!
  3. Testování proběhne ve vhodné počítačové učebně pod dozorem učitele. V případě, že je student či studenti v karanténě, píšou se zapnutou kamerou a rovněž jsou kontrolováni.

Důležité informace:
Termín školních kol: 22. 11. – 3. 12. 2021 (test je možné spustit v každý pracovní den od 7.00 do 16.00, využít můžete libovolný termín a testovat tedy můžete s každou třídou v jiný čas či den)

Pozn.: Pro přístup je nutné vyplnit název školy přes jakékoliv specifické slovo v jejím názvu (např. „Jaroše“, „Lercha“ apod.)

V testu se nachází 25 otázek, vždy je pouze jedna odpověď je správná.

Za správnou odpověď získá student 1 bod, za špatnou odpověď se body neodečítají.

Povolené pomůcky: kalkulačka, psací potřeby

Zakázáno: používání mobilních telefonů a internetového prohlížeče

Časový limit na test: 40 minut

Výsledky:
Studentům se zobrazí výsledky ihned po ukončení testu, rovněž je obdrží v emailu, společně s unikátním kódem studenta. V případě, že budete chtít mít k dispozici výsledky Vašich studentů, napište nám e-mail na [email protected], Vaši žádost se pokusíme zpracovat nejpozději do konce prosince.

Z každé školy do krajského kola postupuje minimálně jeden student (při dosažení minimální kvalifikační hranice 13 bodů ze 25) a maximálně pět studentů.

Ke zveřejnění výsledků školních kol dojde nejpozději 10. 12. 2021 na webových stránkách EO (www.ekonomickaolympiada.cz). Pozor, kvůli ochraně osobních údajů na výsledkových listinách nejsou jména studentů, nýbrž unikátní kódy, které obdržel každý v e-mailu po dokončení testu.

Pro další dotazy:
Těšíme se na vaši účast a přejeme mnoho štěstí při testování. V případě jakýchkoliv dotazů jsme tu pro Vás, a proto nás v případě potřeby neváhejte kontaktovat na e-mailu [email protected] nebo následujících telefonních číslech:

Kristýna Kocmanová, ředitelka EO: 775 695 955
Kristýna Kunčarová, projektová manažerka: 722 662 311
Adéla Cejnarová, junior projektová manažerka: 728 820 888
Richard Motl, stážista: 730 550 585